Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akcepuję

Opublikuj dług w Internecie. Internetowa giełda długów – dlaczego warto z niej skorzystać?

Opublikuj dług w Internecie. Internetowa giełda długów – dlaczego warto z niej skorzystać?

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na odzyskanie pieniędzy, które winien ci jest dłużnik, opublikuj dług w Internecie. Upublicznienie informacji o zadłużeniu może nie tylko zmobilizować dłużnika do spłaty zobowiązania, ale również – w przypadku braku reakcji z jego strony – umożliwi ci sprzedaż długu i uzyskanie najatrakcyjniejsze za niego ceny, bez konieczności zatrudniania profesjonalnej firmy windykacyjnej.

 

Nierzetelni kontrahenci to największy problem małych i średnich firm, które tracą płynność finansową, mogącą doprowadzić do upadku ich biznesu. Droga sądowa, mającą na celu uzyskanie tytułu egzekucji komornicznej, jest długotrwała i dodatkowo wymaga zaangażowania własnych pieniędzy na opłaty sądowe i ewentualną pomoc prawną. Chcąc uniknąć kosztownego procesu, opublikuj dług w Internecie - internetowa giełda długów to prosty i szybki sposób na odzyskanie pieniędzy od dłużnika bądź firmy windykacyjnej, która jego dług odkupi.

 

Jak działa internetowa giełda długów?

 

W pierwszej kolejności dłużnik zostaje poinformowany o tym, że wierzyciel planuje sprzedaż długu. Działanie to ma na celu zmobilizowanie zadłużonego kontrahenta do spłaty zobowiązań. Zda on sobie bowiem sprawę, że upublicznienie informacji o jego nierzetelności dotrze do ewentualnych partenrów handlowych, wpływając negatywnie na jego reputację.

 

Brak reakcji działa tylko na niekorzyść dłużnika, bowiem jeżeli nie skorzysta on z prawa pierwokupu, wierzyciel dostanie kolejne narzędzie, które umożliwi mu odzyskanie długu. Opublikowana informacja o zadłużeniu trafi na internetową giełdę, działającą na zasadzie aukcji. Firmy windykacyjne, otrzymujące komplet informacji o długu i dłużniku, deklarują sumę, za którą chcą odkupić dług. Wierzyciel wybiera najatrakcyjniejszą cenę za dług i na podstawie umowy kupna-sprzedaży odzyskuje pieniądze bezpośrednio od firmy windykacyjnej.

 

Internetowa giełda długów – dlaczego warto z niej skorzystać?

 

Droga sądowa to proces, na który często decydują się profesjonalne firmy windykacyjne bądź duże przedsiębiorstwa posiadające własne działy zajmujące się odzyskiwaniem należności. Dysponują one odpowiednimi narzędziami, a także mogą pozwolić sobie na odroczenie terminu płatności czy zainwestować własne pieniądze.

 

Jeśli masz małą firmę, a nierzetelny kontrahent zagraża jej działaniu, opublikuj dług w Internecie, a przekonasz się, jak sprzedaż długu w prosty i szybki sposób pomoże ci odzyskać pieniądze. Nawet jeśli dłużnik nie spłaci ci 100% długu, to atrakcyjna oferta od firm skupiających wierzytelności pomoże ci zachować płynność finansową i uniezależnić się od nierzetelnych kontrahentów.

 

Nie potrzebujesz pomocy prawnej – sprzedaż długu odbywa się online za pomocą wygodnej i prostej w obsłudze platformy internetowej. Bez większego zaangażowania odzyskasz pieniądze, a upubliczniona informacja o nierzetelnym kontrahencie uchroni innych małych przedsiębiorców przed nadużyciami finansowymi.