Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akcepuję

Szybkie informacje o długach - giełda długów

Najczęściej szukane

  • giełda długów

  • szybkie informacje o długach

  • sprzedaż długów w internecie

  • krajowe centrum sprzedaży wierzytelności

  • krajowe centrum wierzytelności online

Rynek wierzytelności i giełda długów

Rynek wierzytelności rośnie. W Polsce przybywa niespłaconych długów. Działające już na rynku firmy udostępniają takie usługi jak windykacja online oraz faktoring online, ale korzystanie z nich nie zawsze jest proste. Krajowe Centrum Wierzytelności oferuje innowacyjną usługę, zmieniającą ten stan rzeczy – centrum wierzytelności.
Dwie podstawowe funkcje Krajowego Centrum Wierzytelności to ogłoszenia wierzytelności i aukcje wierzytelności. Informację o długu można rozszerzyć, wykorzystując drugie narzędzie czyli giełdę długów. Możliwe jest wystawienie wierzytelności na próbę, bez możliwości kupna, ale z powiadomieniem osoby, której dotyczy dług oraz automatycznym rozdystrybuowaniem informacji na współpracujące portale informacyjne. Celem próbnego wystawienia wierzytelności jest wywarcie presji na dłużniku, tak, by sam uregulował zaległą należność.

Sprzedaż długu w internecie

Krajowe Centrum Wierzytelności platforma pozwala na publikowanie i rozpowszechnianie informacji o wierzytelnościach oraz ich zbywanie na drodze aukcji. Sprzedaż długu i wprowadzanie do systemu nowych wierzytelności jest bardzo łatwe. Wystarczy sfotografować dokument potwierdzający wierzytelność, np. fakturę, by już za chwilę móc umieścić dług w naszym serwisie i wystawić go na aukcję. Fotografia zostanie „przeczytana” za pomocą technologii OCR, co wyraźnie upraszcza proces wprowadzania wierzytelności do systemu. Aukcja wierzytelności online czyli giełda długów pozwala na kupno dłużnika. Sprzedaż wierzytelności czyli kupno dłużnika online odbywa się bez udziału naszego serwisu, umowa zawierana jest pomiędzy wierzycielem a kupującym dług. Krajowe centrum sprzedaży długu w internecie ułatwia odzyskanie należności.
Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu dostępnych w smartfonach technologii lokalizacji (GPS), możliwe będzie ustalenie, czy w najbliższej okolicy nie znajdują się inne podmioty, którym zalega nasz dłużnik. Dzięki temu możliwa będzie agregacja roszczeń przeciwko dłużnikowi (ewentualnie sformułowanie pozwu zbiorowego).